Skip Navigation Links
 • ANA SAYFA
 • Ödüller ve Burslar
 • Ödüller ve Burslar

  Derneğimizin üyesi olduğu “International Federation of Societies for Histochemistry and Cytochemistry-IFSHC” himayesinde 28-31 Ağustos 2022 tarihinde Prag, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan “16th International Congress of Cytochemistry and Cytochemistry-ICHC 2022” kongresinde IFSHC üyesi olan tüm derneklerden 35 yaş altı ve sözlü/poster bildirisi ile kongreye katılacak olan birer lisansüstü eğitim yapan öğrenciye “IFSHC Young Histochemist Award” desteği verilecektir.

   ICHC 2022 kongresine özet yollama son tarihi 30 Nisan 2022 ‘dir.

  “Young Histochemist Award’’, kongre süresince (2 gece) ücretsiz konaklama, kongreye ücretsiz kayıt ve kongre merkezinde nakit olarak verilecek olan 200 USD para ödülünü içermektedir. Her üye dernekten destek almaya hak kazanan genç araştırmacı kongrede “Young Histochemists Session” başlıklı oturumda 15 dakika süre ile sözlü olarak çalışmasını sunacaktır.

  Bu amaçla ilgili şartları karşılayan ve 2022 yılı dahil derneğimize aidat borcu olmayan genç üyelerimizin:

  1-Kongre kabul belgesi ve bildiri özeti

  2- Özgeçmiş ve bilimsel yayın listesi

  3-Öğrenci kimlik belgesinin fotokopisi

  eşliğinde 15 Haziran 2022 tarihine dek [email protected] ve [email protected] adreslerine başvurularını yapmaları gerekmektedir.

  Kongre web sayfası: https://www.ichc.website/
  Kongre duyuru afişi: https://www.ichc.website/files/leaflet-one-page.pdf

  Değerli Üyemiz,

  Türk Elektron Mikroskopi Derneği tarafından Derneğin Kurucu Başkanı ve Türkiye’deki Elektron Mikroskopisinin öncüsü, çok sayıda öğrenci ve bilim insanı yetiştirmiş, 31.12.2007 tarihinde 83 yaşında aramızdan ayrılan değerli Bilim İnsanı Sayın Prof. Dr. Türkan ERBENGİ onuruna her iki yılda bir düzenlenen “Prof. Dr. Türkan ERBENGİ Araştırma Ödülü” Yaşam Bilimleri ve Malzeme Bilimleri olmak üzere 2021 yılında da 2 ayrı alanda verilecektir.

  Başvuru koşulları aşağıdaki şekildedir;

  • Mikroskopi alanındaki tüm araştırmalar başvuru kapsamındadır.

  • Araştırma son iki yıl içinde SCI tarafından taranan bir dergide yayınlanmış olmalıdır.

  • Araştırmanın Türkiye’de yapılmış olması ön koşuldur.

  • Her araştırmacı yalnız bir araştırma ile katılabilir.

  • Araştırma çok yazarlı ise çalışma gurubundaki her bir araştırmacının ödüle başvuru onaylarının belgeler arasında yer alması gerekmektedir.

  • Aynı araştırma ile hem kongrenin serbest bildiri / poster bölümü hem de Bilim Ödülü için başvuruda bulunulamaz.

  • Araştırmalar (PDF formatında), başvuru dilekçesi, resimli özgeçmiş ve yayın listesi ile birlikte elektronik ortamda Türk Elektron Mikroskopi Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap ARBAK ([email protected]) ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Sevinç İNAN’ın e-posta adreslerine ([email protected]) iletilmelidir.

  • Son başvuru tarihi 23 Temmuz 2021’dir.

  • Başvurular arasında ödüle değer çalışma olmadığı koşullarda jüri ödüllerden bir ya da birkaçını vermemekte serbesttir.

  Saygılarımızla,

  TÜRK ELEKTRON MİKROSKOPİ DENEĞİ YÖNETİM KURULU

  Türk Elektron Mikroskopi Derneği adına İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından İzmir’de 22-24 Eylül 2021 tarihleri arasında  online olarak düzenlenecek olan 25. Ulusal Elektron Mikroskopi Kongresi ve eş zamanlı  1. Uluslararası Mikroskopi ve Spektroskopi Kongresi, Kongre Başkanları ve Organizasyon Kurulu ile hazırlıklarına hızla devam etmektedir.

  Bu yıl Derneğimizin kuruluşunun 50. yılı olması nedeniyle bu kongre bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Değerli üyelerimizin katılımı ile iki yılda bir kesintisiz olarak yapılmakta olan Ulusal ve Uluslararası katılımlı  bilimsel değeri yüksek kongrelerimize bu yıl 1. Uluslararası MSC21 kongresi  eklenmiştir.  Öncelikle  siz değerli üyelerimizin destekleri ile ayrıca mikroskopi kullanan tüm bilim insanlarına açık olan MSC21 kongresinin bilimsel açıdan güçlü bir kongre olacağına  inanıyoruz. 

  Kongremizin, konusunda uzman çok değerli davetli konuşmacıları arasında 2014 Nobel Kimya Ödülü sahibi  Prof. Dr. Stefan W. Hell (Max Planck Institute for Biophysical Chemistry, Almanya) de "Plenary Speaker’’ olarak yer almaktadır. Her iki kongrenin  güncel bilgilerini ilgili web sayfalarından ( www.emk2021 ve www.msc2021)  takip edebilirsiniz.

  Derneğimizin  50. yaşını kutlayacağımız bu kongrede , TEMD Yönetim Kurulu, TEMD üyesi olmak koşulu ile  50 genç bilim insanına "Kongre Katılımı Bursu" vermeyi kararlaştırmıştır. Kongrelere bildirileri (sözlü veya poster) kabul edilen Doktora, Yüksek Lisans ve Lisans öğrencilerine verilecek burslar için gerekli başvuru formları kongre sayfasında yer alacaktır.  Henüz üye olmamış Doktora ve Yüksek lisans öğrencileri TEMD üyesi olmaları durumunda bu bursa başvuru hakkı kazanacaklardır.  Lisans öğrencileri TEMD üyesi danışmanlarının referans mektupları ile başvuru yapabileceklerdir.

  Güncel konular ve ileri mikroskopi teknikleri ile son gelişmelerin konuşulup tartışılacağı ve bilimsel bir şölen niteliğinde olacağına inandığımız kongremizin, siz değerli üyelerimizden, çevrenize de duyurulması için desteklerinizi rica eder, kongremizde görüşmek dileğiyle saygılarımızı sunarız.

   TEMD Yönetim Kurulu 

  www.temd.org
  www.emk2021 / www.msc2021

  Değerli Üyemiz,

  Derneğimizin de düzenleyici 10 Dernek arasında yer aldığı  22-26 Ağustos 2021  tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan ‘’ Microscopy Conference 2021 Joint Meeting of Dreiländertagung & Multinational Congress on Microscopy’’   Kongresi’ne  poster ya da sözlü bildiri ile katılacak olan  ve Derneğimizin üyesi olup halen aktif olarak doktora eğitimleri devam eden 35 yaş altında 4 Üyemize Derneğimiz tarafından 'Erken Dönem Kongre Kayıt Ücreti'ni içeren  70 Euro tutarında burs verilecektir.

  Bursa başvuru son tarihi     24 Mayıs 2021 olup, başvuru sırasında;
  a)  Kongre Sunu Özeti Kabul belgesi ve Sunu Özeti;
  b) Özgeçmiş ve Yayın Listesi;
  c) Resmi Öğrenci Belgesinin Fotokopisinin yollanması  ve başvuru sahibinin  herhangi bir başka kurumdan maddi destek almadığının beyan edilmesi gerekmektedir.

  Başvurularınızı  Prof. Dr. Serap Arbak’a ([email protected]) ve Prof. Dr. Melek Öztürk’e ([email protected]) iletebilirsiniz.

  İLETİŞİM
  TÜRK ELEKTRON MİKROSKOPİ DERNEĞİ
  Prof. Dr. Servet TURAN (Başkan)
  Eskişehir Teknik Üniversitesi
  Mühendislik Fakültesi
  Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü
  ESKİŞEHİR
  Tel: 0222 335 05 80 (İç hat: 6350)
  E-Mail : [email protected]